pátek 9. května 2014

Mamba coffee

Nafotila a napsala JaLe Ko v 12:45 odp.
neboli chuťové i slohové uklidnění.


Kavárna, která bude naší silnou konkurencí, neboť zde najdete usměvavou obsluhu, kvalitní kávu, příjemné prostředí a velký výběr výborných zákusků.

Nedávno jsem četla článek, který sdílela samotná kavárna na svých facebookových stránkách. Bylo v něm zmíněno, že se slečny baristky učí od profesionála Robina Blaschkeho a jak poznat správnou přípravu kávy. Pokud budete mít chvilku času, určitě si ho přečtěte - odkaz ZDE.


Obsluhy kaváren ze mě musí být určitě trochu nervózní, protože se snažím ani okem nemrknout, aby mi z přípravy jejich kávy něco neuniklo. Pořizováním hromady fotek tomu určitě moc nepomáhám. Ale Mamba může být v klidu. Čistá tryska, při jakémkoli použití stroje propuštění páry k pročištění a vychlazené mléko. To je kavárna dle mého gusta.
Kdybych měla hodnotit procenty, dám 92%. K rovné 100 by potřebovali vylepšit pár maličkostí. Například co se pěny týče, byla trošku hustější než by měla být a při porovnání s cappuccinem mého kamaráda jsem zjistila, že zatímco já jsem měla pěny půl šálku, jemu převažovalo mléko pod tenkou vrstvou pěny. Asi díky tomu, že slečna zkoušela u mého šálku latte art.


Ze skvělých zákusků bych nedoporučovala jeden jediný, a to již v prvním článku zmiňovaný medovník. Je velmi tuhý a příliš sladký. Jinak proti ostatním nemám nic, naopak bych rozhodně doporučovala vyzkoušet čokoládový cake a šlehačkovou roládu, zbytek nás čeká, při dalších návštěvách.

Pokud chcete kvalitní a dobrou kávu, jiné místo nehledejte. Mě teď čekají (kromě pár vyjímek) jen samé neznámé kavárenské zákoutí a kdoví, co tam budou připravovat za "zázraky". Tudíž si zde určitě nejednou zajdu uklidnit své chuťové buňky. 

2 komentářů:

Jaroslav Hýbner on 23. května 2014 14:42 řekl(a)...

Dodat dvě různá cappuccina je fail, který si zaslouží víc než osm procent. Sestra by ze sevého pohledu určitě hodnotila níž. Někdo možná zvládne udělat rovnoměrnou mikropěnu i pro dvě porce najednou, ale jenom tak odlít z jednoho kýblu to asi nepůjde...

JaLe Ko on 23. května 2014 17:42 řekl(a)...

Možná už začínám v hodnocení polevovat, protože v Opavě prostě kávu připravenou na 100% nenajdu a tak hledám aspoň tu, která by se ji nejvíce podobala. A Mamba i přes tu pěnu vede v opavských kavárnách :) Hlavně co se chutě týče

Okomentovat

 

Zdravě i nezdravě Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos