neděle 31. srpna 2014

Jak jsme se projedly Prahou...

Nafotila a napsala JaLe Ko v 10:32 dop.

Sedím právě ve vlaku a mám přibližně 4 hodiny volného času. Myslím, že bych něco kratičkého o výletu do Prahy sepsat mohla.... :DZačneme hlavním důvodem, proč jsem do Prahy vůbec jela. Jednak jsem za celé prázdniny nikde nebyla a jednak měl být v Praze F.O.O.D piknik. Takže bylo rozhodnuto, navíc končí prázdniny a sestra (jako novopečená studentka střední školy) potřebovala před začátkem školního roku trochu rozptýlení.
Štěstí pro nás, že jsme jely už ve čtvrtek a stihly do soboty nasbírat úžasné zážitky, protože jinak by mě čekalo zklamání. Piknik stál totiž docela za houby. Jídlo bylo úžasné, o tom žádná, ale tím, že se z velké části jednalo o promo akci ( prostě plno věcí zadarmo) a prvních 500 košíků se rozdávalo zadarmo, bylo zde plno lidí, co přišli právě jenom kvůli tomu.

Pravda, ani my jsme neodcházely s prázdnou, ale přišly jsme hlavně kvůli jídlu. A tak jsme měly možnost (do příchodu deště) ochutnat čerstvé těstoviny od Pasta Fidli, 2 druhy piva z jednoho menšího pivovárku a mini cheesecake s arašídovým máslem od Sugartown.
  

Moje s parmazánovým máslem
Sestřiny s bazalkovým pestem
Všechno bylo výborné, takže alespoň tak svůj úkol splnili.
Nicméně v Praze jsme byly na 3 noci, což znamená: snídaně, kávičky, obědy, večeře... A my navštívily:
Polévkárnu paní Mančo, kde jsme si polívku nedali, zato jsme si mohly vychutnat výborný mrkvový salát,  čerstvé sýrové chaccapuri a čínské knedlíčky plněné houbami a mletým masem.

 Pivovarský klub - ochutnaly jsme 4 druhy výborného čepovaného piva

Češky se nezapřou :D
V kavárně Caffeine jsme si daly čerstvý fresh a čokoládové suflé s vanilkovou zmrzlinou, obojí stálo za to


A naše poslední zastávka byla v Gastronomice, kde jsme si daly dvě úžasná cappuccina. Zde vřele doporučuji, nakupuje zde i Ondra Sokol, kterého jsme zahlédli (než si nasadil kapuci a brýle :D ). Jedná se o francouzskou restauraci a pekárnu.

Ještě jsme stihly ochutnat gnocchi se sušenými rajčaty a panenkou, čočkový salát s kachním masem nebo špekové knedlíky se zelím. Bohužel už bez fotek a adresu podniků bych taky těžko hledala.

Tuto značku auta musím mít! :D
Tímto se s vámi prozatím loučím a na brzkou počtenou :)

0 komentářů:

Okomentovat

 

Zdravě i nezdravě Copyright © 2012 Design by Antonia Sundrani Vinte e poucos